Zarjadniski zwjazk-Verwaltungsverband
 
 
Folklorny festiwal-Folklorefestival
 
 
TCM
 
 
Lausitz.de
 
 
Oberlausitz.com
 
 
Starownja-Altersheim
 
Wuběr rěčow:

Padnjeni II. swětoweje wójny

Chrósćicy

1.  Barth, Jurij * 14.07.1911, padnył 07.09.1944 we Waldenburg/Šleskej
2.  Behniš, Pawoł -zhubjeny we Hagenov- Mecklenburg
3.  Behniš, Willy * 01.07.1922, padnył 09.05.1945 we Groß-Petersdorf
4.  Benš, Jan * 15.03.1916, padnył 30.01.1943 we Stalingradźe
5.  Brězan, Jurij * 29.10.1916, padnył 27.05.1944 we Italskej
6.  Brězan, Mikławš * 20.08.1919, padnył 10.09.1943 na kupje Rhodos
7.  Dórnik, Pawoł * 22.02.1922, padnył 23.06.1944 we Ruskej
8.  Frencl, Beno * 25.05.1920, zhubjeny 1944 we Rumunskej
9.  Hančik, Pawoł - zhubjeny 1945
10. Ješka, Jurij * 15.09.1923, padnył 29.09.1942 we Ruskej
11. Jopka, Jurij * 17.12.1901, padnył 20.01.1946 we južn. Polozku
12. Kindermann, Jurij * 29.10.1894, padnył 21.04.1945
13. Kmjeć, Bjarnat * 30.04.1911, padnył 12.10.1941 we Ruskej
14. Kmjeć, Jurij * 17.01.1908, padnył 27.06.1944 we Ruskej
15. Kobalc, Jurij * 03.03.1917, padnył 26.02.1945 we Groß-Klingbeik
16. Kokla, Franc * 07.02.1921, padnył 29.07.1942 we Ruskej
17. Kokla, Jurij * 31.12.1913, padnył 02.10.1941 we Ruskej
18. Kokla, Jakub * 14.07.1921, zhubjeny we Ruskej
19. Korenk, Jurij * 30.03.1924, padnył 01.04.1943 we Ruskej
20. KorenK, Jan * 29.12.1920, padnył  01.07.1944 we Ruskej
21. Kurfürst, Jan * 28.05.1901, padnył 04.01.1945 we Menschl
22. Kućank, Jurij * 28.10.1921, padnył 15.10.1943 we Ruskej
23. Maršner, Bjarnat -zhubjeny 1945
24. Renger, Alfons * 24.09.1925, padnył 13.03.1944 we Ruskej
25. Renger, Bjarnat * 09.08.1924, padnył 13.01.1944 we Ruskej
26. Rjelka, Bjarnat * 28.08.1920, padnył 25.08.1944 we Ruskej
27. Šanda, Pawoł * 24.10.1894, padnył 23.04.1945 we Jaworje
28. Šanda, Jan * 02.05.1921, padnył 16.02.1942 we Ruskej
29. Schönwiese, Helmut * 05.01.1910, padnył 1944 we Ruskej
30. Šlosar, Jurij * 16.01.1917, padnył 20.04.1945 we Starej Cyhelnicy
31. Šołta, Pawoł * 28.08.1909, padnył 15.03.1946 we Pančicach
32. Šram, Pawoł * 13.04.1901, padnył 1944 in Russland
33. Šewc, Jurij * 15.04.1922, padnył 04.04.1944 we Ruskej
34. Šweda, Jan * 13.06.1907, padnył 17.08.1941 we Ruskej
35. Skala, Jurij * 26.09.1920, padnył 10.11.1944 we Italskej
36. Skala, Jan * 25.09.1914, padnył 25.12.1943 we Ruskej
37. Skala, Měrćin * 31.05.1925, padnył 11.11.1944 we Litauskej
38. Weidlich, Jakub * 25.07.1907, padnył 21.06.1941
39. Wenka, Jan * 02.10.1920, padnył 17.04.1945 we Usti
40. Wenka, Měrćin * 03.11.1922, padnył 09.06.1942 we Ruskej
41. Weclich, Jan * 01.12.1924, padnył 16.10.1944 we Litauskej
42. Křižank (Hadam), Pawoł * 12.05.1912, zhubjeny
43. Čěsla, Jakub -zhubjeny 1945
44. Čěsla, Jan -zhubjeny  

Hórki
1.  Dißner, Jan * 24.06.1921, padnył 03.09.1941 we Ruskej
2.  Hejduška, Jurij * 04.09.1925, padnył 22.02.1944 we Ruskej
3.  Hejduška, Jurij * 20.08.1923, padnył 21.01.1945 we Madźarskej
4.  Chěžka, Jurij * 22.07.1917, padnył 17.10.1944 we Kragujevaca
5.  Chěžka, Jurij * 08.07.1923, padnył  22.04.1943 we Ruskej
6.  Chěžkec, Lejna * 21.02.1927, padnyła 26.04.1945 w Hórkach 
7.   Matješka, Jan * 24.05.1910, padnył 18.07.1941 we Ruskej
8.   Młynk, Bjarnat * 22.04.1921, padnył 1944
9.   Młynk, Jakub * 1913, padnył 1944 na kupje Krim 
10. Paška, Bjarnat * 08.12.1919, padnył 26.08.1942 we Ruskej
11. Rab, Beno * 20.02.1918, padnył 04.05.1945 we Słowjenskej
12. Šnajder, Jurij * 27.07.1927, padnył 06.06.1947
13. Šubert, Korla-Pawoł-Eduard * 15.04.1872, padnył 20.10.1945 we Hórkach
14. Šewc, Jurij * 15.04.1922, padnył 04.04.1944 we Ruskej
15. Šewc, Jurij * 24.10.1921, zhubjeny 1943 we Ruskej

Kopšin
1.  Ješka, Rudij * 01.11. 1925, padnył 12.04.1945 we Francoskej (Dünrichen)

Nuknica
1.  Lešawa, Beno-Mikławš * 04.12.1923, padnył 24.10.1942 we Ruskej
2.  Lešawa, Jurij-Bjarnat * 20.08.1921, padnył w awgusće 1942 we Ruskej
3.  Smoła, Jan * 03.10.1928, padnył 20.04.1945 we Nuknicach
4.  Smoła, Pawoł * 24.04.1920, padnył 04.08.1942 we Ruskej

Prawoćicy
1.  Kaspor, Beno - zhubjeny
2.  Kaspor, Pawoł * 27.08.1919, padnył 15.08.1942 we Ruskej
3.  Wićaz, Jan * 20.12.1917, padnył 11.01.1945 we Madźarskej

Kozarcy
1. Nowak, Jurij * 18.11.1914, padnył 11.05.1944 we Ruskej

Stara Cyhelnica
1.   Brojer, Jurij * 07.08.1924, padnył 15.09.1943 we Ruskej
2.   Brojer, Jakub * 31.05.1874, padnył 18.09.1944 we Łušću
3.   Brojer, Michał * 11.09.1894, padnył 09.05.1945 we Schönbrunn
4.   Hila, Jan * 12.08.1922, padnył 20.08.1942 we Ruskej
5.   Nuk, Jurij * 30.08.1900, padnył 20.04.1945 we Jaworje
6.   Pohonć, Jurij * 12.04.1913, padnył 06.10.1942 we Ruskej
7.   Rychtar, Mikławš * 18.09.1914, padnył 20.05.1940 we Belgiskej
8.   Šewc, Jurij * 20.01.1920, padnył 26.06.1941 we Ruskej
9.   Wajdlich, Bjarnat * 19.07.1923, padnył 03.01.1944 we Ruskej
10. Wajdlich, Jurij * 11.12.1921, padnył 05.02.1945 we Pančicach
11. Wósky, Mikławš -zhubjeny

Wučkecy
1.  Nowotna, Beno * 31.01.1917, padnył 16.12.1945

Kanjecy
1.   Kilank, Jurij * 13.12.1908, padnył 23.08.1943 we Ruskej
2.   Kilank, Mikławš * 31.01.1910, padnył 05.11.1943 we Ruskej/Kiew
3.   Wulenk, Pawoł * 18.03.1903, padnył 12.11.1945 we Italskej/ Pordenone

Dobrošicy
1.   Domaška, Pawoł Jan * 04.04.1925, padnył 15.11.1943 we Ruskej
2.   Graupner, Jan * 05.06.1920, padnył 06.06.1943 we Ruskej
3.   Mić, Beno * 07.07.1919, padnył 03.09.1942 we Ruskej
4.   Nuk, Pawoł * 03.11.1925, padnył 08.08.1943 we Italskej
5.   Wowčer, Pawoł * 09.05.1915, padnył 18.04.1944 we Ruskej
6.   Schibšik, Pawoł * 19.06.1915, padnył 21.10.1941 we Ruskej
7.   Tšěpic, Franc * 15.09.1916, padnył 22.02.1945 we Ruskej
8.   Mić, Pawoł * 21.04.1909, zhubjeny 1945
9.   Janca, Beno * 23.03.1923, padnył 20.12.1942 we Stalingradźe
10.  Piaca, Pawoł * 16.11.1909, zhubjeny 1945 we Kroaciskej
11.  Statnik, Bjarnat * 03.05.1915, zhubjeny we Rumunskej

Horni Hajnk (Worklecy)
1.    Bejma, Jan * 17.02.1917, padnył 10.05.1943 we Ruskej
2.    Rychtar, Jurij * 28.01.1907, padnył 15.01.1945 w Nasielsk
3.    Žur, Jakub * 05.07.1910, padnył 20.04.1945 we Šunowje

Wěteńca
1.    Bedrich, Jurij * 20.03.1910, padnył 16.10.1941 we Ruskej
2.    Kmjeć, Jósef * 1913, padnył 1945
3.    Mička, Jurij * 29.09.1924, padnył 25.06.1944 we Ruskej
4.    Smoła, Jan * 14.09.1911, padnył 21.02.1943 we Ruskej
5.    Wajdlich, Mikławš * 1920, padnył 1945

Hrańca
1.      xxx

Hora
1.    Młynk, Beno * 29.08.1923, padnył 22.07.1942 we Ruskej

Wudwor
1.    Entler, Willy -zhubjeny we Ruskej
2.    Glawš, Franz * 19.11.1920, padnył 28.09.1942 we Ruskej
3.    Glawš, Pawoł * 28.11.1919, padnył 10.05.1942 we Ruskej
4.    Hadank, Jan * 03.10.1924, zhubjeny 1943
5.    Mrós, Jan * 06.11.1915, padnył 03.02.1945 we Agram
6.    Nowak, Jan * 07.09.1920, padnył w oktobrje 1944 we Dünrichem
7.    Rewerk, Jurij * 19.04.1914, padnył w awgusće 1944 we Rumunskej
8.    Šolc, Wolfgang * 26.02.1925, padnył 01.03.1945 we Heiligenbeil
9.    Šurig, Jan * 19.05.1909, padnył 20.04.1945 we  Starej Cyhelnicy
10.  Čuška, Jurij * 27.05.1916, padnył 11.02.1942 we Ruskej

Jawora
1.    Hicka, Michał * 20.09.1911, padnył w měrcu 1946 we Ruskej
2.    Wićaz, Pawoł * 02.06.1911, padnył 17.07.1944 we Ruskej
3.    Mrós, Jakub * 12.07.1910, zhubjeny 18.01.1944
4.    Młynk, Jósef * 30.09.1917, padnył 23.10.1942 we Ruskej
5.    Rab, Pawoł * 26.06.1919, padnył 28.08.1944 we Francoskej
6.    Rachel, Jurij * 07.09.1919, padnył 27.01.1942 we Ruskej
7.    Rjenč, Michał * 04.08.1911, padnył  28.01.1944 we Ruskej
8.    Ryćer, Beno * 21.11.1909, padnył 15.01.1943 we Ruskej
9.    Zarjenk, Jurij * 06.11.1909, padnył 1944 we Rumunskej
10.  Šołta, Jurij * 10.11.1911, padnył 31.07.1949

Jaseńca
1.    Bart, Jakub * 1901, padnył 22.09.1944 we Ruskej
2.    Hajnka, Jósef * 19.03.1914, padnył 01.03.1943 we Ruskej
3.    Hejduška, Jurij * 28.03.1907, padnył 15.04.1945 we Schottwien
4.    Henčl, Jurij * 17.05.1912, padnył 13.07.1943 we Ruskej
5.    Hillmann, Richard * 17.04.1907, padnył 09.04.1945 we Königsberg
6.    Jendrasik, Jósef * 02.06.1920, padnył 25.04.1945 we Kessel
7.    Köplin, Walter * 29.07.1906, padnył 20.04.1945 we Jaseńcy
8.    Mikela, Bjarnat * 22.02.1922, padnył 17.12.1942 we Stalingradźe
9.    Paška, Jurij * 01.09.1924, padnył 23.11.1944 we Frauenburg i. Kurland
10.  Pěčak, Jurij * 09.08.1920, padnył 22.08.1942 we Ruskej
11.  Pěčak, Pawoł * 13.09.1909, padnył 26.06.1944 we Ruskej
12.  Ryssel, Kurt * 02.01.1911, padnył 20.04.1945
13.  Wowčer, Měrćin * 16.01.1920, padnył 22.08.1944 we Ruskej
14.  Šołta, Franc * 23.12.1923, padnył 23.02.1945 we Pomerskej
15.  Šewc, Gerat
16.  Wjesela, Jurij * 04.10.1910, padnył 24.12.1944 we Ruskej

Nowa Jaseńca
1.    Bětnar, Max
2.    Bětnar, Otto
3.    Fulk, Jurij * 14.02.1927, padnył 23.02.1945 we Reitwein
4.    Fulk, Jan * 24.12.1921, padnył 25.06.1941 we Drjezdźanach
5.    Handrik, Pawoł * 19.05.1922, panył 06.01.1945 we Memel
6.    Herman, Jan * 08.03.1918, padnył 20.02.1945 we Madźarskej (dźensniša Słowakska)
7.    Kinderman, Jurij
8.    Langa, Jakub * 14.07.1889, padnył we aprylu/meji 1945
9.    Panuša, Fritz 
10.  Panuša, Pawoł
11.  Rjewerk, Beno * 17.08.1918, padnył 25.08.1944 we Polskej
12.  Ryćer, Jan * 30.10.1909, padnył 28.08.1944 we Francoskej
13.  Krawc, Jurij
14.  Krawc ,Jakub * 16.06.1888, padnył 24.04.1945 we Burk
15.  Šołta, Jurij * 24.04.1901, padnył 09.11.1943 we Ruskej
16.  Šołta, Jan
17.  Strympa, Jan
18.  Wiener, Jakub * 17.12.1912, padnył 11.01.1944 we Ruskej
19.  Čěsla, Franc * 15.12.1926, padnył 05.09.1944 w zapadnej Litawskej

Kopšin
1.      Ješka, Rudij * 01.11.1925, padnył 12.04.1945 we Francoskej (Dünrichen)

Kukow
1.    Bart, Jurij * 06.04.1897, padnył 24.09.1945 we Francoskej
2.    Beitel, Jan -zhubjeny 1945
3.    Bělk, Beno, padnył 24.11.1943 we Ruskej
4.    Bjarš, Beno * 17.05.1920, padnył 26.03.1942 we Ruskej
5.    Błažik, Jan * 01.09.1915, zhubjeny 31.07.1949 we Ruskej
6.    Błažik, Pawoł * 10.10.1920, zhubjeny 31.07.1949 we Ruskej
7.    Bulank, Pawoł -  zhubjeny we Ruskej
8.    Glawš, Beno Mikławš * 02.06.1923, padnył 08.08.1942 we Ruskej
9.    Glawš, Jurij * 02.03.1920, zhubjeny we Ruskej
10.  Glawš, Pawoł * 30.01.1925, padnył 08.03.1945 we Słowakskej
11.  Jenka, Mikławš * 03.02.1859, padnył 06.01.1942 we Kukowje
12.  Jenka, Pawoł * 23.07.1908, padnył 17.09.1942 we Ruskej
13.  Kmjeć, Jurij * 17.01.1908, padnył 27.06.1944 we Ruskej
14.  Kober, Jan Jurij * 17.02.1914, padnył 23.09.1945 we Kukowje
15.  Kral, Pawoł * 21.08.1914, padnył 27.01.1942 we Ruskej
16.  Kral, Werner * 20.06.1923, zhubjeny 31.12.1947 we Ruskej
17.  Lipić, Pawoł,  padnył 1945 we Ruskej
18.  Lešawa, Jurij * 12.12.1912, padnył 04.09.1942 we Ruskej
19.  Měrćink, Beno * Juni 1921, zhubjeny 1944 we Ruskej
20.  Měrćink, Rudij * 1926, zhubjeny 1944 we Ruskej
21.  Pečka, Jakub * 15.02.1909, padnył 21./23.08.1944 we Francoskej
22.  Rjehork, Bjarnat Jan * 09.09.1923, padnył 15.03.1945
23.  Rjehork, Jan * 08.04.1921, padnył 27.12.1947 we Euskirchen
24.  Rjenč, Jan * 16.04.1916, padnył 01.02.1942 we Ruskej
25.  Rjenč, Jakub
26.  Rjenč, Michał * 24.09.1914, padnył 13.03.1944 we Ruskej
27.  Rychtar, Jakub * 05.08.1908, padnył 30.08.1943 we Ruskej
28.  Rychtar, Rudij * 04.05.1926, padnył 06.01.1945 we Belgiskej/Francoska
29.  Ryćer, Beno * měrc 1920, padnył 15.07.1943 we Ruskej
30.  Ryćer, Jurij * 18.07.1905, padnył 15.01.1945 we Hatten
31.  Ryćer, Ludwig * 30.11.1921, padnył 12.01.1944 we Ruskej
32.  Žofka, Pawoł * 01.09.1917, padnył 23.02.1943 we Tunis
33.  Selnak, Jan * 10.06.1906, padnył 10.02.1949 we Budyšinje
34.  Stanek, August
35.  Stanek, Pawoł * 21.07.1910, padnył 05.10.1943 we Ruskej
36.  Vacek, Ladislaus Otto * 03.11.1909, padnył 29.12.1943 we Ruskej
37.  Wagner, Franc
38.  Warnać, Alfons
39.  Weise, Helmut Max * 09.02.1922, padnył 16.11.1945
40.  Weclich, Jan,  padnył 1941/1942
41.  Cyž, Jósef, padnył 1945 w zapadźe
42.  Čoch, Pawoł * 21.11.1926, padnył 25.03.1945 we Eberswalde

Łužč
1.    Dornik, Jan * 26.09.1923, padnył 23.01.1943 we Ruskej
2.    Laukus, Jakub * 25.04.1916, padnył 04.12.1943 we Ruskej
3.    Lisner, Jurij * 23.03.1914, padnył 25.04.1946 we Ruskej
4.    Salme, Pawoł * 14.01.1908, padnył 19.08.1942 we Ruskej
5.    Brojer, Jan
6.    Lisner, Jan * 27.04.1919, zhubjeny w febr. 1944 we Ruskej
7.    Dornik, Pawoł -zhubjeny we Ruskej
8.    Mikel, Pawoł

Lejno
1.    Eiselt, Beno * 27.11.1912, zemrěł  24.11.1945 we Smječkecach
2.    Eiselt, Heinrich * 28.08.1918, padnył 09.03.1944 we Ruskej
3.    Gnauk, Willy * 31.08.1923, padnył w februarju 1943 we Ruskej (Chorkow)
4.    Klamt, Willy * 10.08.1905, padnył 1945 we Landshut (Šleska)
5.    Cyž, Jan * 30.08.1888, padnył 27.04.1945
6.    Čornak, Beno * 09.09.1926, padnył 07.04.1944 we Ruskej (Tornopol)
7.    Čornak, Mikławš * 01.12.1893, padnył 21.04.1945 w Gersdorf pola Kamjenca 

Miłoćicy
1.    Buk, Beno * 13.08.1916, padnył 30.08.1943 we Ruskej
2.    Kilank, Jan * 1914, padnył 1943
3.    Kmjeć, Pawoł * 16.06.1917, padnył 24.03.1944 we Ruskej
4.    Wićaz, Bjarnat * 1909, padnył 1944
5.    Nowotny, Beno * 14.11.1914, padnył 22.01.1946 w Hukowo Krs. Rostow
6.    Pjetaš, Mikławš * 16.10.1910, padnył 25.01.1944 we Ruskej
7.    Šejda, Pawoł * 1899, padnył 1945
8.    Šlosar, Mikławš * 04.10.1914, padnył 26.10.1940 we Hollandskej
9.    Šěna, Rudij * 1916, padnył 1943
10.  Zynda, Jan * 12.11.1911, padnył 25.05.1940 w Belgiskej
11.  Warnać, Beno * 20.05.1926, padnył 08.07.1944 we Francoskej
12.  Warnać, Hubert * 1927, padnył 1945

Nowa Wjeska
1.    Brojer, Pawoł * 1926, zhubjeny w Ruskej
2.    Brycka, Jurij
3.    Brycka, Jakub * 07.07.1908, padnył 20.08.1944 we Letiskej
4.    Delenk, Jan * 13.05.1911, padnył 05.12.1941 we Ruskej
5.    Forch, Jurij * 1919, zhubjeny we Rumunskej
6.    Grubert, Jurij * 02.03.1879, padnył 22.12.1938 we Ruskej
7.    Heša, Jan * 03.01.1923, padnył 23.01.1945 we Madźarskej
8.    Koch, Jurij * 16.04.1929, padnył 20.04.1945 w Sernjanach
9.    Koch, Pawoł * 10.10.1923, padnył 02.12.1943 we  Ruskej
10.  Langa, Franc * 22.05.1924, padnył 07.08.1943 we Ruskej
11.  Langa, Jurij * 22.02.1922, padnył 01.07.1944 we Ruskej
12.  Langa, Jakub * 14.07.1889, padnył  w aprylu/meji 1945 
13.  Lisner, Jurij,  padnył w lěću 1941 we Ruskej
14.  Lorenc, Jurij 
15.  Lorenc, Jan * 09.10.1923, padnył 23.11.1943 we Ruskej
16.  Nowak, Franc * 14.06.1913, padnył 20.08.1942 we Ruskej
17.  Nowak, Jurij * 08.03.1908, padnył 24.07.1943 we Ruskej
18.  Nowak, Jurij Jan * 05.08.1926, padnył 14.07.1944 w Pólskej
19.  Krawc, Franc * 20.11.1927, zhubjeny w juliju 1944 we Ruskej
20.  Krawc, Jurij * 14.04.1925, padnył 15.07.1944 we Ruskej
21.  Šołta, Pawoł * 1926, zhubjeny we Ruskej
22.  Šram, Jakub * 23.01.1908, padnył 18.01.1943 we Ruskej

Pančicy
1.   Bjarš, Beno
2.   Bjarš, Felix Bjarnat * 18.08.1928, padnył 22.04.1945 wokoło Zhorjelca
3.   Bryl, Beno * 19.09.1926, padnył 02.01.1945 we Ruskej
4.   Bryl, Jurij * 17.01.1924, padnył 26.05.1943 we Ruskej
5.   Fröda, Max
6.   Glawš, Alfred * 29.08.1888, padnył 27.04.1945 we Pančicach (klóšter)
7.   Hawš, Ludwig * 20.06.1907, padnył 27.04.1945 we Pančicach(klóšter)
8.   Heblak, Jurij * 08.02.1904, padnył 27.04.1945 we Pančicach (klóšter) 
9.   Heblak, Pawoł * 28.07.1898, padnył 23.04.1945 we Pančicach (klóšter)
10.  Hejduška, Albert * 31.10.1923, padnył 10.05.1943 we Ruskej
11.  Hejduška, Bjarnat * 07.11.1913, padnył 12.08.1941 we Ruskej
12.  Herzog, Bjarnat * 28.02.1925, padnył 30.01.1945 we Fliedertal
13.  Jakubaš, Jurij * 04.01.1888, padnył 07.08.1960 we Worklecach/Malteserstift
14.  Jakubaš, Jan * 22.01.1906, padnył 10.08.1943 we Ruskej
15.  Kubic, Jan * 30.07.1903, padnył  20.-30.04.1945
16.  Korjenk, Franc * 11.02.1922, padnył 07.10.1944 we južnej Madźarskej
17.  Wićaz, Pawoł * 24.10.1914, padnył 26.04.1944 we Ruskej
18.  Lorenc, Walter
19.  Mitag, Pawoł * 12.06.1907, padnył 17.02.1945 we Rjemnitz
20.  Młynk, Bjarnat * 20.02.1912, padnył 04.04.1945 we Ruskej
21.  Młynk, Jan * 31.11.1917, padnył 09.01.1942 we Ruskej
22.  Pech, Pawoł
23.  Piller, Franc * 08.05.1908 -zhubjeny
24.  Raditzky, Heinrich * 19.01.1925, padnył am 03.09.1943 we Neapel/Italska
25.  Rychtar, Mikławš
26.  Krawc, Bjarnat Jurij * 18.08.1905, padnył 27.04.1945 we Pančicach(klóšter) 27.  Krawc, Max
28.  Schönfeld, Rudij
29.  Šewc, Jurij  
30.  Warnać, Jan * 15.06.1915, padnył13.08.1944 na Rhodos

Bóšicy
1.    Brojer, Jan * 08.06.1916, padnył 02.06.1940 we Francoskej (Belgiska)
2.    Riedel, Jan * 21.12.1925, padnył 17.02.1945 we Ruskej

Nowe Bóšicy
1.    Matješk, Jakub * 06.06.1914, padnył 01.08.1944 w Arabskej (Behs)

Worklecy
1.   Bětka, Jurij * 15.11.1899, zhubjeny januarje 1945
2.   Bik, Bjarnat zhubjeny we Ruskej
3.   Bik, Jan * 16.12.1910, padnył 16.02. abo 16.09.1944 we  Ruskej
4.   Bisold, Jurij * 23.02.1921, padnył 20.02.1942 we Ruskej
5.   Bejma, Mikławš * 31.03.1921, zhubjeny na kupje Krim
6.   Bejma, Pawoł * 11.10.1915, zhubjeny 1945 we Juhosłowjanskej
7.   Buk, Beno * 13.08.1916, padnył 30.08.1943 we Ruskej
8.   Domaška, Jurij * 16.01.1924, padnył 13.08.1943 we Ruskej
9.    Ela, Jan * 31.10.1923, padnył 16.11.1943 we Ruskej
10.  Frömmig, Jan * 03.07.1872, padnył 13.04.1939 we Worklecach
11.  Grubert, Franc
12.  Henčel, Pětr
13.  Jakubaš, Jan
14.  Janca, Jurij * 22.10.1909, padnył 17.08.1944 we Ruskej
15.  Ješka, Jurij  - zhubjeny  31.12.1945 we Budyšinje
16.  Kocor, Jurij * 10.06.1904, padnył 13. abo 14.02.1945
17.  Kinderman, Pawoł * 14.08.1902, padnył 25.03.1945 we Ruskej
18.  Kmjeć, Pawoł * 16.06.1917, padnył 24.03.1944 we Ruskej
19.  Kobš, Felix
20.  Kósk, Jurij
21.  Krječmer, Pawoł * 15.02.1897, zhubjeny
22.  Kubaš, Beno * 09.01.1917, padnył w januarje 1945 we Königsberg
23.  Wićaz, Pětr Pawoł * 30.06.1861, padnył 12.03.1942
24.  Lipowsky, Willi
25.  Maršner, Mikławš
26.  Marx, Jurij
27.  Rjenč, Beno * 08.10.1921, padnył 27.02.1945 we Pólskej
28.  Rjenč, Franc
29.  Rjenč, Michał
30.  Ridel, Pawoł -zhubjeny
31.  Rjelka, Alfons * 03.04.1919, padnył 24.05.1940 we Belgiskej
32.  Šiman, Jan * 25.07.1901, padnył 08.11.1942 we Höfer/Colle pola Hannover
33.  Krawc, Bjarnat * 22.04.1918, padnył 25.06.1944 we Ruskej
34.  Šofka, Bjarnat
35.  Šram, Michał * 13.01.1903, zhubjeny 10.10.1944 we Juhosłowjanskej
36.  Šewc, Michał  padnył 22.08.1944
37.  Völkel, Jurij,   padnył 1942
38.  Wirt, Felix * 05.01.1921, padnył 04.09.1942 w sewjernej  Africe
39.  Wowčerk, Jan
40.  Wowčerk, Mikławš * 25.10.1915, padnył w juliju 1945 we Italskej
41.  Cyž, Beno * 04.10.1930, padnył 27.04.1945 we Worklecach
42.  Cyž, Jan * 19.12.1922, padnył 03.02.1944 we Ruskej
43.  Čornak, Jan * 13.01.1917, padnył 26.01.1944 we Ruskej

Smječkecy
1.   Beńš, Mikławš * 24.12.1911, padnył 23.03.1942 we Ruskej
2.   Fichta, Jurij  -zhubjeny 1943 we Ruskej, Stalingrad
3.   Libš, Pawoł * 1926, padnył 1945 we Lüneburg
4.   Matik, Jurij 
5.   Nowak, Siegfried * 01.07.1922, padnył 09.05.1945 we
Hagenow/Mecklenburg
6.   Pech, Jurij * 19.06.1912, padnył 17.06.1945
7.   Pech, Jakub * 07.09.1915, padnył 31.05.1943 we Ruskej
8.   Pech, Pawoł * 24.07.1920, padnył 06.09.1942 we Ruskej
9.   Krawc, Jurij * 09.06.1920, padnył 25.07.1942 we Ruskej
10.  Krawc, Jan -zhubjeny we Ruskej
11.  Šołta, Jurij * 07.06.1911, padnył 09.09.1943
12.  Štraws Bjarnat * 11.02.1913, padnył 21.11.1944
13.  Cyž, Jan * 11.05.1923, padnył 01.02.1945

Swinjarnja
1.   Jurk, Jan * 14.07.1914, zhubjeny 1942/1943 we Ruskej (Ukraina)
2.   Jurš, Bjarnat * 10.09.1920, padnył 19.03.1942 we Ruskej (Wolchowo)
3.   Kokla, Jurij * 11.03.1923, padnył 16.11.1944 we Aachen
4.   Melcer, Jurij * 29.03.1919, padnył 31.03.1942 we Ruskej (Charkow)
5.   Mikel, Franc  * 25.09.1916, padnył 17.01.1945 we Reipertsweiter pola Elsass
6.   Mikel, Pawoł * 09.09.1909, padnył 24.12.1942 we Ruskej (Lichaja)
7.   Pech, Jósef * 12.09.1921, zhubjeny 1943 we Ruskej (Kiew)
8.   Swodenk, Jurij

Zejicy
1.   Nowotnec, Marja * 14.01.1900, padnyła 20.04.1945 we Zejicach
2.   Nowotna, Pawoł * 28.03.1912, zhubjeny 1944 we Grjekskej
3.   Rjeda, Jurij * 17.03.1877, padnył 21.04.1945 we Zejicach

Haty
1.   Krječmer, Franc  -zhubjeny w juliju 1943 w Rumunskej
2.   Mieth, Franc  * 04.03.1924, padnył 04.03.1945 we Letiskej
3.   Šołta, Beno * 05.07.1910, padnył 17.04.1945 pola Danzig

Časecy
1.      xxx

Jeli namakaće zmylki, zdzělće nam to prošu:

gemeinde[at]crostwitz.de

Impressum und Datenschutz | Impresum a škit datow